23.12.2021, Переглядів

О правомерности привлечения к ответственности главбуха

Возник интересный вопрос. В бюджетную организацию поступило судебное решение и исполнительный лист  на выплату работнику сумм зарплаты в связи с несвоевременным расчетом при увольнении. Сложилась ситуация, что отетственный за этот участок работы был в отпуске, его заместитель попал в больницу с КОВИД и документы пролежали определенный период времени без движения. Оплата была проведена с нарушением сроков исполнительных документов, и выписал Постановление о применении штрафа за несвоевременность проведения выплат с организации. Руководитель считает что виноват главный бухгалтер, проводит расследование цель которого удержать штраф  именно с главного бухгалтера ( который был в этот период в отпуске. Какое мнение_ правомерны ли такие требования  руководителя или в чем он не прав.

Коментарі 2

  • Младшая медицинская сестра санитарка Топчий
    Видалено автором коментаря
  • Ірина Топчий
    Стаття 75 ЗУ «Про виконавче провадження» - Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі
    1. У разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
    Статті 14 КУПАП Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
    Під час відпустки посадова особа не виконує службові обов'язки, якщо не було укладено ЦПД або строковий трудовий договір, що в бюджетних установах не передбачено.
    Також і під час знаходження на лікарняному посадова особа не виконує службові обов'язки. Але, за відсутності головного бухгалтера і заступника, виконання обов'язків напевно було покладено на іншу посадову особу, яка мала б виконати рішення суду. В той же час з керівника також не можна знімати відповідальність (як мінімум - безконтрольність). Зверніть увагу: на невиконання без поважних причин..!

Догори